Fethiye PADI Rescue Diver

Fiyat Almak ve Rezervasyon Yapmak İçin İletişme Geçiniz

Fethiye PADI Advanced Open Water Diver

PADI RESCUE DIVER – EFR

PADI Rescue dalıcı,  dalıcıyı hem yüzeyde hem de su altında oluşan problemlere etkili bir şekilde cevap verebilen dalıcıdır.

PADI Rescue dalıcı kursu hem kendinizi hemde dalış eşinizi kurtarma ve sualtı ve yüzey problemlerini çözümünde  yardımcı olmak için gerekli becerileri öğreten mükemmel bir kurstur. Kurs, sorunun ötesine geçip eldeki duruma çözümler bulmanızı öğretir. Temel İlk Yardım’da sertifikası ile birleştirilebilen kurs  Kurtarma, teori ve pratik eğitimi birleştiren üç günlük bir kurstur. Eğitmeninizin gerek duyması durumuında kursun süresini uzatabilmektedir. 

 EFR Kursu

Emergency First Response yalnızca dalgıçlar için değil, temel İlk Yardım ve CPR (Kardiyo Pulmoner Resüsitasyon) belgesi almak isteyen herkes için geçerlidir. Kurs bir günden fazla sürüyor ve boğulma, bandaj, hastalık ve yaralanma değerlendirmesi ve gerekli kurtarma solunumu ve göğüs kompresyonu gibi alanlarda pratik yapılmaktadır. EFR kursu hiçbir yaş sınırı yoktur. İlgilenen herkes katılabilir. Kurs bitiminde alacağınız sertifika iki yıl geçerlidir ve standartlardan ve uygulamalardaki değişikliklerden haberdar olmak için yenilemeye ihtiyaç duyulur.

 

Programa Katılım Şartları:

Herhangibir sağlık problemi olmayan ve 15 yaş üstü herkes katılabilir.

PADI Advanced Openwater  ya da denkliği olan eşdeğer bir sertifika.

Günün Programı:

08:00 -08:15 arası ölüdeniz bölgesinden, 08:30-08:45 arası Hisarönü – Ovacık -Çalış bölgelerinden transferleriniz yapılarak 9:00 da dalış teknesine gelişiniz.

09:00-09:30 arası kayıt işlemlerinin ve formlarının doldurulması,

9:30 Fethiye Limanı’dan dalış sahasına haraket ve dalış hazırlıklarının ve teori derslerinin başlaması

10:30 ilk dalış gruplarının dalışlarının başlaması ve teori derslerinin devamı

12:00-14:00 Öğle yemeği 

14:00 ikinci dalışlarının başlaması teori derslerinin devamı

16:30 -17:00 En son dalış noktasından Fethiye limanına Hareket

17:30-18:00 Fethiye Limanından Transfer araçlarımız ile otellerinize dönüşünüz.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Discovery veya tanıtım dalışı olarak adlandırdığımız programla, eğitim almadan, kısa bir bilgilendirmeyle(brifing) sığ derinliklerde deneme dalışı yapabilirsiniz.

Dalış eğitimleri, dünyanın hemen her yerinde geçerli olan sistemler ile verildiğinde (CMASve PADI gibi,) kurs sonunda alacağınız sertifikalar bu eğitimlerinizi belgelemiş olur.

Teorik eğitimlerinizi başvuru yaptığınız yetkili bir dalış merkezinin sınıflarında; Pratik eğitimlerinizi ise, havuz veya sığ su dalışları ile birlikte yapılacak dalış turlarında alabilirsiniz.

Türkiye karasularında sportif dalış limiti 30mt. dir. Başlangıç seviyesi olan CMAS 1 Yıldızve PADI Open Water dalıcıları maks. 18mt. ye dalabilirler. Diğer tüm seviyeler(eğitmenler dahil) sportif dalış limitine uymalıdır.